Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

ZALOGUJ SIĘ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
cache/resized/c3ff0451bca5b7809d76d7ffde0c9175.jpg
Stadion Miejski zyska nową, sztuczną trawę!
UDAŁO SIĘ! Ministerstwo Sportu ogłosiło, że Miasto Zielonka otrzyma ...
cache/resized/0b1c386cf27a27259d25583a7820492b.jpg
StatSports - poczuj się jak profesjonalny piłkarz!
Miło nam poinformować, że kilka dni temu zaopatrzyliśmy się w produkt ...
cache/resized/d5edb29abaff505b5e4290556370e5e6.jpg
Mecze Futboligi już niedługo w ofercie forBET!
Zgodnie z tym co pisaliśmy w pierwszym "wiosennym" artykule, już ...

Zapisy, transfery, nowości - druga edycja blisko.

21
Lip

Co prawda czasu jest jeszcze sporo, ale zapytań coraz więcej, dlatego od dziś regularnie będziemy mieli dla Was ważne informacje dotyczące kolejnego sezonu Futboligi!

Pierwotnie ten artykuł miał się ukazać na początku sierpnia, lecz nie ma co czekać, bo inne rozgrywki również nie śpią i chcemy byście byli na bieżąco ze wszystkim, co związane z zielonkowskimi ósemkami. Na wstępie jedna z kluczowych informacji - drugą edycję rozpoczniemy 4 lub 11 września. Na pewno nie wcześniej, ale też nie później. Gdyby okazało się, że będziemy mieli dwa poziomy rozgrywkowe, to spotkania będziemy rozgrywać od godziny 9/10 do 19/20. Nie możemy wykluczyć scenariusza, iż te ekipy które stworzą drugą ligę, będą swoje mecze rozgrywały głównie rano, aczkolwiek jak doskonale wiecie - zawsze staramy się dopasować grafik tak, byście byli zadowoleni i dysponowali optymalnymi składami. Tym będziemy się jednak martwić dopiero wtedy, gdy faktycznie uda się zebrać 20 zespołów.

A jak wygląda sytuacja na tę chwilę? Sygnałów o czyjeś stuprocentowej rezygnacji nie mamy. Największy znak zapytania stawiamy przy zespole Greentown - być może część zawodników z tej drużyny zasili Sokoły, ale to wyłącznie nasze domysły. Gdyby faktycznie okazało się, że tylko jedna ekipa wycofa się ze współuczestnictwa w Futbolidze, to potrzebujemy siedmiu nowych, by stworzyć dwie ligi x 10. W tym momencie dysponujemy dwoma pewniakami (o których więcej dowiecie się niedługo) i mamy szereg kolejnych zapytań o rozgrywki, które mamy nadzieję zamienią się w konkretne deklaracje. Liczba "20" jest absolutnie realna i będziemy do niej dążyć.

I choćby w związku z tym od dłuższego czasu pracujemy nad nowymi rzeczami na stronie internetowej. Przebudowaliśmy nieco główne menu - przyciski są większe i wyraźniejsze. Pozbyliśmy się stamtąd "szukajki" a w zamian uruchomiliśmy dział ARCHIWUM (ostatecznie całość przeniesiona do działu HISTORIA, w menu dolnym "O LIDZE"). Znajdziecie tam dane wszystkich zwycięzców poprzedniego sezonu. Nowością jest też puchar jaki wstawiliśmy niemal na samym dole strony, informujący o triumfie Andromedy w pierwszej edycji. Właśnie tam chcemy stworzyć tzw "ścianę chwały" i znajdzie się na niej każda drużyna, która zdobędzie mistrzostwo lub Puchar Ligi. Obecnie pracujemy też nad nowym wyglądem raportu meczowego - teraz wygląda on TAK, ale prace jeszcze trwają. Udało nam się z kolei zapanować nad wyglądem składów Waszych zespołów. Dodaliśmy do nich statystyki (gole, asysty, czyste konta), byście wchodząc od razu wiedzieli, na kogo w obozie przeciwników należy zwrócić największą uwagę (przykład TUTAJ).

Oczywiście rzeczy do poprawki jest więcej, ale również po to stworzyliśmy ten artykuł. Ilekroć w naszym serwisie coś się zmieni, od razu dostaniecie taką informację. Podobnie będzie, jeśli dotrą do nas wiadomości na temat transferów, potwierdzenia udziału w drugiej edycji oraz tego, jakie nowe drużyny chcą do nas dołączyć. Wystarczy więc, że będziecie odświeżali ten news a nic Was nie ominie.

AKTUALIZACJA - 26 SIERPNIA, 12:00

Sparta Wołomin nie opuszcza rozgrywek i stanie do rywalizacji w drugiej edycji! Co więcej - w zmaganiach chce także wziąć udział Pub Offside, aktualny mistrz Nocnej Ligi Halowej. Gdyby FC Hasz również nie odpuścił, łącznie mielibyśmy 18 zespołów. Jeszcze dwa i osiągnęlibyśmy zakładany cel. 18 to i tak dużo, ale ciężko powiedzieć, czy z tego można już stworzyć dwa poziomy. 9+9? 10+8? A może jedna liga licząca 18? W pierwszym przypadku ciągle ktoś by pauzował, w drugim zaplecze naszej Ekstraklasy rozegrało by mniej spotkań a w trzecim gralibyśmy bez rewanży i łącznie meczów byłoby 17 (8 jesienią + np faza grupowa Pucharu Ligi i 9 wiosną + faza pucharowa PL). Będziemy nad tym myśleć, a jeżeli macie swoje pomysły, to dawajcie znać w komentarzach lub mailach.

AKTUALIZACJA - 25 SIERPNIA, 11:30

Co niedzielę na Stadionie Miejskim będziemy też oglądali zawodników z charakterystycznym kluczem na koszulce - Dar-Mar gra! Znaki zapytania są już tylko przy Haszu i Sparcie.

AKTUALIZACJA - 24 SIERPNIA, 12:00

W Futbolidze nie zabraknie też Prestiżu. Zostaje Dar-Mar, FC Hasz i Sparta Wołomin. Greentown definitywnie odpada. Czas na podjęcie decyzji do końca tego tygodnia, czyli do 28 sierpnia!

- Czwarty nowy zespół w Futbolidze!

Właśnie otrzymaliśmy maila, że w Futbolidze chce wystąpić nowa ekipa. Na razie chłopaki nie maja nazwy, ale wielu z nich ma doświadczenie z gry w ZALPie a niemal wszyscy mieszkają w Markach. W sumie jest ich czternastu, trwają poszukiwania jeszcze 2-3 osób. Jak tylko będziemy znali więcej szczegółów, to o wszystkim poinformujemy.

AKTUALIZACJA - 17 SIERPNIA, 17:30

In-Plus gra! Czekamy na info od Prestiżu, Dar-Maru, Sparty i FC Hasz. Ze wstępnych ustaleń wynika, że Dar-Mar również będzie kontynuował przygodę z Futboligą, ale czekamy na oficjalne potwierdzenie.

AKTUALIZACJA - 16 SIERPNIA, 10:30

W ostatnim czasie wysłaliśmy smsy do kapitanów wszystkich zespołów, które uczestniczyły w pierwszej edycji. Udział potwierdzili: Andromeda, FC United, Tiger, Al-Mar, El-Tech, Drink Team, Ursynów, Sokoły. Odpowiedzi nie mamy jeszcze od: Prestiżu, Dar-Maru, In-Plusu, Sparty i FC Hasz. Domyślamy się, że prawdopodobnie wszystkie te drużyny zagrają, ale nie chcemy niczego przyjmować za pewnik, bez sygnału od kapitanów. Z kolei zespół Greentown na 99,9% do rozgrywek nie przystąpi.

AKTUALIZACJA - 5 SIERPNIA, 18:50

W menu głównym pojawiła się opcja ZGŁOSZENIA. Po kliknięciu na nią przejdziecie do miejsca, gdzie można pobrać formularz zgłoszeniowy. Jego wypełnienie jest obowiązkiem by móc przystąpić do rozgrywek. Nie może być sytuacji, w której zespół będzie wypełniał swój skład na pierwszej kolejce. Chcemy zapobiec okolicznościom, w których na boisko wejdzie np zawodnik, którego nie chcielibyśmy oglądać na Stadionie Miejskim lub który nie rozliczył się z nami za inne rozgrywki. Sprawa dotyczy chociażby ośmiu graczy zespołu United Team. Tacy zawodnicy - bez wcześniejszego rozwiązania sprawy - nie mogą też brać udziału w NLH czy naszych turniejach. Miejcie to na uwadze, jeżeli zamierzacie zapisać do swoich składów graczy z przeszłością w UT.

AKTUALIZACJA - 3 SIERPNIA, 20:00

Ostatnio prace na stronie nieco przystopowały, ale tylko dlatego, że pod lupę wzięliśmy nasz kanał na YouTube. Doczekał się on kilku zmian, a przede wszystkim oprawy graficznej. Odświeżone logo, nowe zdjęcie w tle, dodanie znaku wodnego w filmach, utworzenie playlist - to tylko część pracy jaką udało się wykonać. Przy okazji serdecznie zachęcamy do subskrypcji kanału, co można uczynić TUTAJ. A jeśli chodzi o sprawy graficzne, to mamy też projekt naszego banera, który od września zawiśnie na Stadionie Miejskim. Wymiary 1m x 5m. Podoba się Wam?

banerekFL

- Trzeci nowy zespół w Futbolidze! Witamy PROMIL WOLA! -

Następna super informacja! Do grona futboligowiczów dołącza Promil Wola! Co o nich wiemy? Wspólnie rozegrali jeden pełny sezon w lidze w Tłuszczu - była to jesień 2015. Zajęli wpierw 4 miejsce w grupie C, dzięki czemu awansowali do jednej z trzech grup finałowych i tam ostatecznie uplasowali się na drugiej lokacie, nie kwalifikując się do decydującej rozgrywki. Później chcieli się przenieść do Ligi w Wołominie, ale ta nie wystartowała i kilku z nich - by nie zardzewieć - wzmocniło miejscowy Greentown. Mowa o Adamie Wypyskim, Przemku Kaczmarczyku i Tomku Kryszkiewiczu. To głównie na nich oraz na dobrze znanym z Nocnej Ligi Konradzie Buliku (zawodnik Bad Boys Ostrówek) ma być oparty skład na nowy sezon. Życzymy powodzenia i witamy w naszych skromnych, acz coraz szerszych progach!

AKTUALIZACJA - 27 LIPCA, 12:40

Kolejny etap zmian na stronie www zakończony. Tym razem zajęliśmy się modułem LIVE!, który wreszcie przybrał barwy Futboligi. Został też dopasowany do wymogów ligi ósemek, bo pierwotnie służył dla jedenasto-osobowych ekip. Przy okazji odkryliśmy kilka jego ciekawych funkcji, jak np możliwość przesyłania filmów do relacji, co możecie już sprawdzić. W tej chwili pozostaje już tylko przenieść moduł ze środowiska testowego do naszego serwisu. Na pewno w trakcie sezonu będziemy często korzystali z LIVE'a! - przynajmniej raz w kolejce, a może i częściej.

Jesteśmy również w trakcie następnych modyfikacji. Nowe przyciski pojawiły się w menu, dzięki czemu możecie szybko przejść do naszego Facebooka, Galerii czy profilu na YT. Docelowo będzie to wyglądało jeszcze inaczej, zwłaszcza że chcemy mieć galerię na własnej stronie a nie na Google. Bardzo ważną zmianę chcemy też przeprowadzić w tabeli. Obecnie klikając na zespół wyskakuje Wam pięć ikonek i chcąc wejść w skład a później w terminarz, musicie za każdym razem cofać się do tabeli. Planujemy zrobić tak, by wszystko było w jednym miejscu, na jednej stronie. Efekty wkrótce :)

AKTUALIZACJA - 24 LIPCA, 23:30

Właśnie zakończyliśmy prace związane ze zmianą wyglądu wyniku w raporcie meczowym. Od nowego sezonu będzie się on prezentował tak, jak na zdjęciu. Dokonaliśmy też małych korekt w menu głównym - zmniejszyliśmy elementy rozwijane. Na dniach planujemy usprawnić działanie modułu LIVE!, skategoryzować materiały video za pomocą specjalnego programu oraz dodać szybki dostęp do naszego kanału na YT  i do zdjęć. A to nie wszystko :)

wynikkkk

- Drugi nowy zespół w Futbolidze! Witamy FC BARTYCKĄ! -

FC Bartycka to drużyna, która gra wspólnie od blisko 15 lat. Chłopaki rywalizowali chociażby w Akademickiej Lidze Szóstek Piłkarskich w Warszawie czy Lidze Szóstek w Ząbkach. Po tej ostatniej przygodzie, gdzie rozgrywki się rozpadły, podobnie jak Malina zrobili sobie odpoczynek. Ale wiadomo - ciągnie wilka do lasu i tak oto od września będą grali w Futbolidze. Przejście z szóstek na ósemki będzie wyzwaniem, aczkolwiek pierwsze szlify w grze na większym boisku mają już za sobą i podobno wyglądało to nieźle. Mamy nadzieję, że FCB na dobre zakotwiczy w Zielonce, tym bardziej, iż o Nocną Ligę Halową też już nas wstępnie wypytywali.

- Nowy zespół w Futbolidze! Witamy MALINĘ! -

Malina K.O. do naszych rozgrywek chciała dołączyć już od rundy wiosennej pierwszej edycji, ale wtedy nie mieliśmy dla nich miejsca. Liga WLSP nie wystartowała i chłopaki zostali na lodzie. Po kilkumiesięcznej przerwie chcą wrócić do gry i na dużym boisku mogą być naprawdę groźni, tym bardziej, że kilku zawodników z doświadczeniem ósemkowym mają, bo Paweł Porada i Piotrek Paćkowski rozegrali łącznie kilkanaście meczów dla Sparty Wołomin. W drugiej lidze na pewno nie będą chłopcami do bicia, chociaż pierwsze spotkania na tak dużym obiekcie będą trudne. Zobaczymy jak im pójdzie i czy już w pierwszym sezonie postarają się o awans do elity. Więcej o nich możecie dowiedzieć się z ich oficjalnego fanpage'a - TUTAJ.

Malina Copy

Czekamy też na informacje o wszystkim, co związane z Waszymi zespołami! Piszcie w komentarzach, wiadomości na FB czy na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Dodaj komentarz

Fil Pol 1516 Al Mar 1617 Fil Pol 1718 In Plus 1819 InPlus 1920