Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

1000x200 LIGA HALOWA

ZALOGUJ SIĘ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Koniec ładowania akumulatorów! Zapowiedź 1.kolejki

13
Wrz

Pewnie niektórzy z Was jeszcze wypoczywają na wakacjach. Ale większość jest już gotowa do gry, dlatego startujemy z inauguracyjną kolejką sezonu 2019/20!

Zacznijmy od małego wyjaśnienia - przed rokiem o typy do zapowiedzi prosiliśmy poszczególnych zawodników. Tym razem zmieniamy formułę i oprócz wskazań organizatora, pod każdym spotkaniem znajdziecie najbardziej popularny typ uczestników Ligi Typerów. Jeżeli więc w pierwszym meczu typ zawodników brzmi Tiger, oznacza to, że w ten sposób najczęściej obstawialiście tę potyczkę. Ale prawdę mówiąc - analiza premierowych spotkań wcale nie była taka łatwa. Na obecną chwilę nie wiemy, w jakiej formie są poszczególne drużyny, ilu nowych graczy faktycznie będzie przyjeżdżało na mecze i wszystko to powoduje, że ciężko ocenić potencjał poszczególnych ekip. No ale spróbujmy. Pierwszy mecz jaki odbędzie się w dniu jutrzejszym, to pojedynek drugiej ligi między Hashem a Tigerem. Pojęcie "druga liga" brzmi w kontekście tych ekip dość dziwnie, bo przecież przez lata te zespoły grały w elicie. Poprzedni sezon był jednak dla nich bardzo słaby i tak wylądowały na ekstraklasowym zapleczu. Ale pewnie myślą, by szybko wrócić na swoje miejsce, a by tę misję zrealizować, ważnym będzie, by dobrze rozpocząć. Tygrysy dawno z Haszystami nie przegrały, aczkolwiek w poprzedniej edycji (jeszcze jako Tiger United) zremisowali z ekipą Piotrka Dudzińskiego 3:3 i był to jeden z dwóch punktów, jakie Hash zdobył przed rokiem. Teraz podział "oczek" też jest prawdopodobny, chociaż nie zapominajmy, że po stronie miejscowych nie zobaczymy kontuzjowanego Mateusza Lewandowskiego. A ile ten zawodnik wnosił do gry ekipy z Zielonki, chyba wszyscy wiemy...

TYP ORGANIZATORA - REMIS  TYP ZAWODNIKÓW - TIGER 

Brak kluczowego gracza może też doskwierać Marcovie. "Fioletowi" w tej edycji będą sobie radzili bez Damiana Zajdowskiego, który może i czasem za bardzo ogniskował grę wokół swojej osoby, ale umiejętności odebrać mu nie można. W wielu trudnych chwilach brał odpowiedzialność na siebie i dzięki temu Marcova punktowała. Jak będzie teraz? Cząstkową odpowiedź poznaliśmy w SuperPucharze - gra ferajny Ernesta Wiśniewskiego nie była zła, ale brakowało właśnie wykończenia. No cóż - trzeba się będzie jakoś przestawić i poszukać innych możliwości. Z kolei Al-Mar nie tylko że się nie osłabił, ale jeszcze postarał o solidne wzmocnienia. Marcina Rychtę cieszyć może przede wszystkim angaż Wojtka Kuleszy, który potrafi w pojedynkę przesądzić o losach danej akcji. Ogólnie zespół z Wołomina wygląda na bardziej stabilny, dobrze poukładany, no i taki, który po tym, jak w czerwcu nie odebrał medalu za podium czwartej edycji, za nic w świecie nie chce dopuścić, by ta sytuacja się powtórzyła. Wydaje się więc, że trzy punkty pojadą właśnie z nimi, lecz nieprzewidywalność Marcovy powoduje, iż pewien margines błędu trzeba tutaj zachować.

TYP ORGANIZATORA - AL-MAR  TYP ZAWODNIKÓW - AL-MAR

Trudnego rywala na początek dostało też Incognito. Gracze Mariusza Kwiatkowskiego wielokrotnie jednak udowadniali, że nikogo się nie obawiają, dlatego raczej bez kompleksów powinni podejść do tego spotkania. Zwłaszcza, że wg naszych informacji faworyci będą mocno osłabieni - na pewno nie zagra kontuzjowany Jacek Klimczak, dwóch zawodników gra tego samego dnia mecz w 4 lidze, kilku wyjechało i zrobił się problem. Zobaczymy jak będzie ostatecznie wyglądała kadra na jutrzejsze starcie, chociaż wiadomo, że Offside ma w swojej "bazie" wielu świetnych graczy i bez względu na to, którzy z nich wybiegną na boisku, to jakość nie powinna drastycznie zmaleć. Nie mamy natomiast wiadomości co do tego, jak będzie wyglądało wyjściowe ustawienie markowian. Tutaj pojawiło się co prawda kilku nowych zawodników, lecz coś nam się wydaje, że wszystko i tak będzie spoczywało na barkach braci Ryńskich czy Grześka Pańskiego. Kluczem będzie jednak to, by jutro za szybko nie oddać inicjatywy, i co jeszcze ważniejsze - by już na początku nie stracić gola. Bo Offside jak złapie za szyję, to rzadko wraca do domów z niczym.

TYP ORGANIZATORA - OFFSIDE  TYP ZAWODNIKÓW - OFFSIDE

A o godzinie 13:00 zapoznamy się z umiejętnościami ekipy AGD Marking (zmiana nazwy z Bud-Mar!). Nowa drużyna w Futbolidze zadebiutuje w potyczce z Drzewcami, a więc czeka ją wymagający rywal, który poprzedni sezon zakończył na najniższym stopniu podium. My jednak dość ostrożnie podchodzimy do analizy tej potyczki, bo chociaż dla Bud-Maru będzie to dopiero pierwszy etap adaptacji z naszymi rozgrywkami, to jest tam wielu zawodników, którzy wiedzą o co w tym sporcie chodzi. Janek Szulkowski, Antek Grabowski, Kacper Dalba - tych graczy przedstawiać nie trzeba, aczkolwiek nie wiemy, na ile ich obecność w kadrze do jedynie "straszak", a na ile poważna opcja. Jeśli będą oni obiekt przy Dziennikarskiej odwiedzali regularnie i zaczną już od jutra, to Drzewce muszą się mieć na baczności. Ale też dzięki temu to może być fajny i wyrównany pojedynek, który może się rozstrzygnąć dopiero w końcówce. A wtedy górę powinno wziąć większe doświadczenie zielonkowskiej młodzieży. Rok temu to oni wiele razy płacili frycowe i najwyższa pora, by teraz to z ich ręki ktoś doświadczył podobnego uczucia.

TYP ORGANIZATORA - DRZEWCE  TYP ZAWODNIKÓW - DRZEWCE

Ostatni mecz w sesji porannej rozegrają natomiast Al-Maj i Ursynów. Ciekawie zapowiadająca się konfrontacja, gdzie większe szanse daje się tym pierwszym. Markowianie w poprzednim sezonie tak naprawde rozegrali dwie skrajnie różne rundy - pierwsza była w ich wykonaniu średnia, z kolei w drugiej udowodnili, że potrafią się "bić" z każdym. Wiosną Ursynów też zbili, chociaż pamiętamy, że był to szalony mecz, w którym pojęcie "defensywa" nie istniało. Teraz będzie na pewno więcej piłkarskich szachów, zwłaszcza że to pierwszy mecz i nikt nie chce rozpoczynać od porażki. W Ursynowie zagadką pozostaje, jak ta drużyna poradzi sobie bez wielu graczy, którzy odeszli do SSC ŻoliBoli. Dzięki Mateuszowi Serkowskiemu czy Szymonowi Tokajowi, ten zespół wreszcie wyglądał w oczach przeciwników poważnie, a teraz drużynę trzeba było zbudować niemalże od nowa. Wkrótce się dowiemy co z tego wyszło i czy etap stawiania fundamentów został w tym zespole zakończony.

TYP ORGANIZATORA - REMIS  TYP ZAWODNIKÓW - AL-MAJ CAR

Na bardzo duże emocje liczymy w rywalizacji z godziny 17:00. Fil-Pol, który zwykle w edycjach nieparzystych sięga po tytuł mistrzowski, sprawdzi dyspozycję Nauki Jazdy u Sławka. Ci drudzy poczynili w okienku transferowym potężne wzmocnienia - przyszedł chociażby król strzelców i najlepszy kanadyjczyk drugiej ligi Kamil Zaręba, a jest też reprezentant Futboligi Norbert Marcinkiewicz z Woli Rasztowskiej. I coś nam się wydaje, że Nauka Jazdy będzie w tym sezonie bardzo groźna. Wiadomo, że pewnie trochę czasu minie, zanim wszystkie trybiki w tej maszynie zaczną odpowiednio funkcjonować, ale potencjał tutaj jest na wielkie rzeczy. Inna sprawa, że papier przyjmie wszystko i posiadanie dobrych zawodników w kadrze, wcale nie musi oznaczać oszałamiających efektów. Wystarczy spojrzeć na Fil-Pol z poprzedniego sezonu. Tutaj nie brakuje doskonałych graczy, a ekipa Wojtka Kuciaka nie miała żadnych szans na podium. Arek Stępień czy Karol Sochocki nie są do takiej sytuacji przyzwyczajeni i wydaje nam się, że będą chcieli - wspólnie z kolegami - zacząć z wysokiego C. NJUS łatwo jednak nie odpuści i może będzie tak, że gdzie dwie ekipy bardzo chcą, tam skończy się remisem.

TYP ORGANIZATORA - REMIS  TYP ZAWODNIKÓW - FIL-POL

O poprzednim sezonie bardzo chcieliby zapomnieć w Woli Rasztowskiej. Runda jesienna była jeszcze obiecująca, ale druga część rozgrywek to kompletna klapa w wykonaniu braci Kryszkiewicz i spółki. Kapitan tej drużyny wiązał duże nadzieję z tym, że w piątej edycji uda mu się namówić do powrotu do zespołu Mateusza Marcinkiewicza i Michała Łapińskiego, ale nie tylko nic z tego nie wyszło, ale do NJUS powędrował jeszcze Norbert Marcinkiewicz. Nie wygląda to optymistycznie z perspektywy graczy w żółto-czarnych koszulkach, lecz może jeszcze nie ferujmy wyroków. A co ciekawego jest nam w stanie zaprezentować z ŻoliBoli? Hmm, teoretycznie znamy jakość kilku zawodników z tej ekipy, ale co z tego, skoro wiele nazwisk nic nam nie mówi. Możemy się jedynie domyślać, że Mateusz Serkowski byle kogo do zespołu nie wziął i że nową dla siebie przygodę w Futbolidze, SSC postarają się rozpocząć od wiktorii. I coś nam podpowiada, że to faktycznie może się tak skończyć. 

TYP ORGANIZATORA - ŻOLIBOLI  TYP ZAWODNIKÓW - WOLA RASZTOWSKA

A jak w swoim pierwszym meczu po awansie do elity spisze się Retro? Tak naprawdę, to ta drużyna już rok temu powinna grać w najwyższej klasie rozgrywkowej, bo w drugiej lidze w większości przypadków po prostu bawiła się z przeciwnikami. Jej prawdziwą wartość poznamy więc dopiero teraz i zobaczymy jak wypadnie ta weryfikacja. A na dzień dobry, formę graczy Squadu sprawdzi Dar-Mar. Ekipa Norberta Kucharczyka przeszła pewną metamorfozę w trakcie przerwy między rozgrywkami, bo doszło tutaj do dość znacznej wymiany na kluczowych pozycjach. Kontuzjowany jest Paweł Godlewski, w starciu o SuperPuchar urazu nabawił się Kuba Murawski, do In-Plusu odszedł Bartek Kamiński, a w składzie próżno szukać także Maćka Lamenta i Dominika Ołdaka. W ich buty postarają się wejść Damian Zajdowski czy Marcin Krucz, a więc gracze o uznanej renomie i od których wiele będzie w tym sezonie zależało. Jeśli ta dwójka od razu wejdzie na swój poziom, to Dar-Mar znów będzie walczył o najwyższe cele. Ale jeśli tak się nie stanie, to kłopoty mogą się zacząć począwszy od jutrzejszego starcia...

TYP ORGANIZATORA - REMIS  TYP ZAWODNIKÓW - DAR-MAR

Nie będzie chyba wielką tajemnicą gdy napiszemy, że niewiele zabrakło, by Sokoły nie wystartowały w Futbolidze. Byłaby to wielka strata dla rozgrywek, bo ten zespół to nieodłączny element zielonkowskich ósemek. Na szczęście udało się sprawić, że miejscowych weteranów nie zabraknie w zmaganiach, ale wierzymy przy okazji, że na samym udziale się tutaj nie skończy. Że tak jak wiele razy już udowodnili, tak i teraz nie jednej ekipie utrą nosa. A czy zrobią to już w pierwszym starciu? Trudne pytanie. Na Fantazji chyba na dobre ustabilizowało swoją kadrę i po słabym dla siebie sezonie, wreszcie zamierza powalczyć o cos więcej niż środek ligowej stawki. W Nocnej Lidze mieli zresztą podobnie - premierowy sezon też był w ich wykonaniu przeciętny, ale już kolejny - bardzo dobry. Sprawdzimy czy tę tendencję przeniosą też na zieloną murawę, choć w obliczu takich wzmocnień jak Daniel Sarna czy Michał Kulesza, wcale nie można tego wykluczyć. Wszystko to jednak pod warunkiem pozytywnej "chemii" między zawodnikami, bo znamy tę ekipę i wiemy, że czasami najgroźniejszymi dla nich rywalami, są oni sami.

 TYP ORGANIZATORA - NA FANTAZJI  TYP ZAWODNIKÓW - NA FANTAZJI

A finał inauguracyjnej kolejki przypadł w udziale In-Plusowi i Sparcie. Teoretycznie każdy inny wynik, niż zwycięstwo obrońców tytułu będzie ogromną niespodzianką. Ale Spartanie to nie jest byle jaka drużyna - poprzedni sezon ten zespół zakończył serią siedmiu zwycięstw z rzędu i dzięki temu dziś jest w elicie, a nie w jej przedsionku. Siła ekipy Jacka Słońskiego tkwi przede wszystkim w zdyscyplinowanej postawie, no i w osobie dwóch napastników - Rafała Kudrzyckiego i Kamila Suchockiego. Tyle że tego drugiego prawdopodobnie w niedzielny wieczór nie zobaczymy, co byłoby potężną stratą dla przybyszów z Wołomina. Oczywiście nie chcielibyśmy im odbierać szans, ale w takich okolicznościach bardzo trudno byłoby zbilansować siłe ofensywną In-Plusu, o której będą przecież stanowili bracia Szeliga, Janek Skotnicki czy Marcin Kur. Jedno jest pewne - Darka Oleksiaka i jego kolegów z linii obrony, czeka w niedzielny wieczór bardzo wiele pracy. Nie wykluczamy, że w poniedziałek będzie im nawet ciężko wstać z łóżka, ale jest jeden sposób, by sprawić, by ta pobudka była przyjemniejsza. Trzeba wygrać, albo przynajmniej zremisować. Tylko czy to jest w ogóle realne?

TYP ORGANIZATORA - IN-PLUS TYP ZAWODNIKÓW - IN-PLUS

I jeszcze kilka ważnych informacji przed jutrem:

1. Zespół Bud-Mar zmienił nazwę na AGD Marking. Personalnie ta ekipa nie ma jednak nic wspólnego z tą z Nocnej Ligi Halowej.

2. Typować mecze można do niedzieli do 10:00. Jak to zrobić? Wszystko znajdziecie TUTAJ

3. Zgodnie z zapowiedziami - oczekujemy na pierwszej wiosennej kolejce (lub max drugiej) przynajmniej połowy wpisowego (600 zł).

4. Jeżeli nie będzie padać, porobimy trochę zdjęć indywidualnych i drużynowych.

5. Wyniki zakończonych spotkań będziemy od razu aktualizować na stronie głównej.

6. Kapitanowie nowych drużyn - pamiętajcie, że po ostatnim gwizdku będziemy od Was zbierali informacje nt najlepszego zawodnika drużyny przeciwnej. Oczywiście może to być decyzja całego zespołu.

7. Zachęcamy do udziału w zabawie w naszego facebookowego typera - więcej szczegółów TUTAJ.

8. Jeszcze dziś pojawi się na stronie zapowiedź meczu kolejki. I co ciekawe - z kursami na forBET! (a przynajmniej takie mamy zapewnienie od przedstawicieli firmy)

Wszystkim życzymy udanej soboty i do zobaczenia w niedzielę!


Dodaj komentarz

Fil Pol 1516 Al Mar 1617 Fil Pol 1718 In Plus 1819 InPlus 1920