Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

1000x200

ZALOGUJ SIĘ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Reprezentacja Futboligi na Puchar Polski

17
Wrz

SEZON 2020/21

Aż rok przyszło nam czekać na kolejną edycję Okręgowego Pucharu Polski. Ale nie próżnowaliśmy - w czerwcu i lipcu rozegraliśmy kolejne sparingi, zamówiliśmy nowe komplety strojów, a do naszej drużyny na stałe dołączyli Maciek Lęgas i Łukasz Godlewski. W wyniku losowania naszym pierwszym przeciwnikiem były Przepiórki Włochy, z którym mieliśmy poradzić sobie w sposób lekki i przyjemny. Nominalnym gospodarzem tego spotkania byli rywale, ale udało się sprawić, by mecz został rozegrany na naszym domowym obiekcie w Zielonce. Pojedynek doszedł do skutku 8 sierpnia i chociaż nie był w naszym wykonaniu wybitny, to wygraliśmy go 5:3. Z czasem ten sukces doceniliśmy bardziej, bo rywal by naprawdę solidny i niejednej ekipie sprawiłby problemy. W drugiej rundzie przelewek już nie było. Maszyna losująca zapewniła nam bój z juniorami Varsovii - szkółki znanej z doskonałego szkolenia młodzieży. No i ta młodzież okazała się od nas lepsza. 11 sierpnia, również w Zielonce, przegraliśmy 0:4, chociaż na tak srogi wymiar kary nie zasłużyliśmy. Zwłaszcza, że przy stanie 0:0 powinniśmy objąć prowadzenie i kto wie, jakby to się wszystko potoczyło. Na pewno żałujemy tego meczu, bo chociaż piłkarsko rywale byli lepsi (czemu trudno się dziwić - strzelec trzech goli dla Varsovii był ostatnio testowany w Legii Warszawa, a takie przykłady można by mnożyć), to przy odrobinie szczęścia to mogło się skończyć inaczej. A tak marzenia o Pucharze znów trzeba odłożyć o kolejny rok.

A tak prezentowała się nasza ekipa już w nowych kompletach strojów przed meczem z Przepiórkami Włochy. 

Reprezentacja

 

SEZON 2019/20

Pomysł na stworzenie reprezentacji Futboligi padł w maju 2019 roku. Celem był udział (oraz dobry wynik) w Okręgowym Pucharze Polski. Do zespołu zostali powołani wyłącznie zawodnicy z naszych rozgrywek, niezrzeszeni i którzy mieli przynajmniej roczną przerwę od gry w klubach. W dużej mierze byli to również gracze, którzy nigdy wcześniej nie grali na boisku 11-osobowym. 

W ramach przygotowań do Pucharu Polski, drużyna wzięła udział w eliminacjach do turnieju imienia Pawła Zarzecznego, odnosząc dwa zwycięstwa i jedną porażkę - z późniejszym zwycięzcą całej imprezy, Pojemną Haliną. Oprócz tego zostały zorganizowane cztery mecze sparingowe, w których reprezentacja Futboligi odniosła komplet zwycięstw, dwukrotnie pokonując Orły Zielonka i po razie Victorię Warszawa i Coco Jambo Warszawa. W spotkaniach towarzyskich gościnnie brali również udział reprezentanci Nocnej Ligi Halowej.

Początek zmagań w Pucharze przypadł na 11 sierpnia a premierowym rywalem był Wydział Sędziowski Warszawa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji ligi w stosunku 6:2. W drugiej rundzie na naszej drodze stanął doświadczony GKP Targówek. Legalny bukmacher forBET widział faworyta tego starcia w przybyszach z Targówka, ale ten zespół wyjechał z Zielonki na tarczy, przegrywając aż 2:7. Na kolejnym szczeblu czekał na nas dobry znajomy ze sparingu - Victoria Warszawa. Zapowiadało się na łatwe starcie, bo pierwsza konfrontacja między tymi zespołami zakończyła się pogromem (12:2). Gracze ze stolicy w krótkim odstępie czasu poczynili jednak duże postępy i poprzeczkę zawiesili wysoko. Do przerwy wynik brzmiał 1:1, ale w drugiej połowie nasi zawodnicy podkręcili tempo i wygrali 5:1. To oznaczało, że w kolejnej rundzie nasze możliwości miał sprawdzić przedstawiciel Ligi Okręgowej - w wyniku losowania został nim ówczesny lider tej klasy rozgrywkowej, Legionovia II Legionowo. Mimo, że niemal wszyscy widzieli tutaj późniejszego zwycięzcę w zespole z Legionowa, to starcie przegraliśmy 2:3, tracąc decydującą bramkę dopiero w 89 minucie spotkania, a potem marnując jeszcze dwie dogodne okazje. Przygoda się skończyła, lecz wspomnienia pozostały.

Poniżej przedstawiamy Wam skrót oraz wywiady z naszego debiutu przeciwko WS Warszawa (zdjęcia można znaleźć w galerii). Przy okazji zachęcamy wszystkich uczestników rozgrywek, do spróbowania swoich sił w reprezentacji. Jeśli czujecie, że moglibyście dać tej drużynie coś ekstra, to chętnie Was sprawdzimy w przedsezonowych sparingach. Tym bardziej, że za rok w Pucharze Polski planujemy zajść jeszcze dalej!


Dodaj komentarz

Fil Pol 1516 Al Mar 1617 Fil Pol 1718 In Plus 1819 InPlus 1920